Gümüşhane'nin Pestilcisi Sultan Pestil

Hakkımızda

2007 Mart ayında şirket 1. Genel Müdürümüz Muhammet KARA tarafından Fatih Sultan Pestil Köme isimli mütevazi bir şahıs işletmesiyle Pestil-Köme imalatına başlamıştır.

Kurulduğumuz günden bugüne sürekli bir gelişim politikası izleyen firmamız 2009 yılında şirketleşerek kurum kültürünü taşıma anlamında ilk adımı atmıştır. 3 ortaklı şirket yapımız ise üretimden sorumlu 1. Genel Müdürümüz Muhammet KARA , Yönetim ve Pazarlama’dan sorumlu 2. Genel Müdürümüz Abdulbaki KARA ve şirket ortağımız Yasin KARA’dan oluşmaktadır. Firmamız 180m2’lik üretim alanımızla başladığımız küçük imalathanemiz bugün itibari ile 1100m2’lik yeni entegre tesisimizle hizmet vermeye devam etmektedir. Babamız Bekir KARA’nın 1991 yılından bugüne içinde bulunduğu (market, beyaz eşya, halı, mobilya ve son olarak da süt ürünleri imalatı gibi) ticaret hayatından aldığımız tecrübelerle gıda sektöründe faaliyet göstermekteyiz. Sektörümüzün öncüsü olabilmek ve kaliteli ürünler üretmek adına ürünlerimizin tamamı gıda mühendisimiz denetiminde 1.kalite hammaddelerle son sistem teknoloji kullanılarak üretilmektedir. Buna ilave olarak da firmamız T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda Üretim İzin Belgeleri, İSO 22000 gibi uluslararası geçerliliğini koruyan belge ve Türk Patent Enstitüsü’nden alınmış 5 adet tescilli kendine ait marka ile pazar da faaliyet göstermektedir.


  • Misyon.
    Sultan Pestil Ailesi olarak Pestil-Köme Sektöründe Türkiye ve Dünya pazarında söz sahibi olmak ve son sistem teknoloji ile kurumsal bir firma olarak hizmet vermek.

  • Vizyon.
    Büyüyen Pestil-Köme Sektöründe en büyük, en kaliteli, tüketiciyi koruyan Pestil-Köme firması olarak yerini almak.
Trafik kurallarına uyalım.Ceza Yeme , Pestil Ye
×